• ساعت : ۱۰:۲۱:۴۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ 
  • تعداد بازدید : 259
    /  4
شهردار دزفول بیان کرد
انجام مطالعات اولیه در خصوص ظرفیت‌های دفاع مقدس در دزفول

به گزارش روابط عمومی شهرداری دزفول، "محمد علی دوائی فر" شهردار دزفول در میز گرد بررسی ظرفیت های گردشگری دفاع مقدس که با  حضور کارشناسان و مسئولان مربوطه در دفتر خبرگزاری ایرنا دزفول برگزار شد، با اشاره به انجام مطالعات اولیه درخصوص جنگ و دفاع مقدس در سال های گذشته گفت: تمام اطلاعات از جمله آموزش غواصان در زمان جنگ، ظرفیت‌های شوادون ها، آستان سبزقبا به عنوان محل تجمع و اعزام رزمندگان، بیمارستان زیرزمینی یازهرا و مساجد فعال در دوران جنگ جمع آوری شده اند که باید از این اطلاعات استفاده کرد.

 دوایی فر با تاکید بر لزوم جذاب کردن ظرفیت های گردشگری افزود: درخصوص توسعه گردشگری دفاع مقدس خلاءهای نرم افزاری و سخت افزاری وجود دارد.

 وی اضافه کرد: بیشتر نهادها به ارائه برنامه بسنده می‌کنند ولی در عمل هیچ کاری انجام نمی‌شود و هیچ نهادی مسئولیت اجرا را نمی‌پذیرد.

 شهردار دزفول گفت: مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس دزفول نیز راه اندازی شده ولی آنگونه که انتظار می‌رفت موفق عمل نکرده و نیازمند حمایت بیشتر است.

 وی افزود: قرار بود در شهر دزفول درختکاری شود و نام شهدا بر روی درختان نامگذاری شود که این امر نیز محقق نشد.

 دوایی فر اظهار داشت: تمام دستگاه‌ها باید در جایگاه خود برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری دفاع مقدس تلاش و به تعهدات خود عمل کنند.

 وی افزود: شهرداری دزفول آمادگی لازم را برای تشکیل مرکز یا کارگروهی درخصوص گردشگری دفاع مقدس را دارد تا از این طریق وظایف دستگاه‌های مرتبط در این زمینه مشخص شوند.

 شهردار دزفول همچنین از آمادگی این شهرداری برای آموزش غواصان در صورت تأمین امکانات خبر داد و گفت: گردشگری دفاع مقدس نیازمند مهندسی فرهنگی مبتنی بر برنامه ریزی است.

 وی با اظهار تاسف از متوقف شدن برنامه‌ها به دلیل محدودیت‌های مالی افزود: باید از ظرفیت‌های موجود برای شاداب سازی فضای اجتماعی و معرفی این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0