• ساعت : ۲۳:۳:۴۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ 
  • تعداد بازدید : 51
شهردار دزفول:
مراكز علمی و دانشگاهی می توانند نقش مهمی در پیوست فرهنگی طرح های گردشگری ایفا كنند
شهردار دزفول گفت: مراکز علمی و دانشگاهی می توانند نقش مهمی در پیوست فرهنگی طرح های گردشگری ایفا کنند؛ توسعه صنعت گردشگری نیازمند پیوست فرهنگی بر اساس معیارهای دینی است که یقینا به این مهم توجه ویژه ای خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری دزفول‌، در آیین تفاهم نامه همکاری با مرکز آموزش علمی کاربردی دزفول در راستای تحقق شعار انقلاب گردشگری سال ‌ ۱۴۰۰ که صبح امروز شنبه در سالن همایش های سازمان عمران شهرداری دزفول برگزار شد، محمد علی دوائی فر با اشاره به اهمیت معرفی جاذبه های گردشگری این شهرستان، اذعان داشت‌: شناخت و معرفی این ظرفیت های خدادادی موجب ایجاد اشتغال و درآمد پایدار و به تبع آن رفع مشکل اشتغال جوانان در این شهرستان می شود. 

🔸وی افزود: دزفول ظرفیت های گردشگری فراوانی دارد که متاسفانه برخی از آن ها به دلایلی مغفول مانده و به خوبی معرفی نشده اند؛ می باید این ظرفیت ها علاوه بر مردم کشور به جهانیان نیز معرفی گردد. 

🔸 وی با اشاره به نگرانی برخی از مسوولان و شهروندان مبنی بر اینکه ممکن است ورود برخی از گردشگران از دیگر شهرها باعث بروز مشکلات فرهنگی و  ناهنجاری های اخلاقی شود، خاطرنشان کرد: می توان با برنامه ریزی و فرهنگ سازی از بروز اینگونه مشکلات جلوگیری و حتی بستری فراهم کرد تا نه تنها  هویت و فرهنگ دینی غنی و ارزشی مردم شهرمان حفظ شود بلکه در دیگر نقاط نیز تسری یابد.

شهردار دزفول در ادامه با اشاره به امضای تفاهم نامه با مراکز علمی و دانشگاهی افزود‌: به طور قطع این همکاری ها می تواند موجب توسعه صنعت گردشگری و زمینه پیوست فرهنگی به آن را بیش از پیش فراهم آورد.  

دوائی فر در پایان ضمن دعوت از تمامی مراکز علمی و فرهنگی شهرستان دزفول برای تهیه پیوست های علمی فرهنگی گفتمان انقلاب گردشگری دزفول گفت: با امضای این تفاهم نامه ها و آغاز همکاری های مشترک در این زمینه و همچنین همدلی و هم افزایی می توان به اهداف در نظر گرفته شده که همان توسعه، درآمد و اشتغال پایدار در این شهرستان است، بسیار امیدوار بود. 

لازم به ذکر است، پیشتر نیز تفاهم نامه همکاری با شهرداری های شهرهای صفی آباد، چغامیش، شمس آباد، شهر امام و جندی شاپور در این زمینه امضا شده است. 

به گفته شهردار دزفول در این راستا با ۱۲ شهر و ۴ بخش این شهرستان، تفاهم نامه همکاری امضا می شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0