• ساعت : ۱۶:۴۱:۵۴
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ 
  • تعداد بازدید : 167
طرح مبارزه با جوندگان موذی توسط شهرداری دزفول آغاز شد
طی آئینی با حضور شهردار دزفول و جمعی از مدیران شهرداری طرح مبارزه با جوندگان موذی(موش) آغاز شد.

️ به گزارش روابط عمومی شهرداری دزفول، در این آئین که شامگاه سه شنبه در محل بوستان پگاه آغاز شد، مهندس دوائی فر شهردار دزفول ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های شبانه روزی کارگران شهرداری دزفول گفت: این طرح از امشب آغاز می شود و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت. 

🔸️ وی با بیان اینکه به منظور اطلاع رسانی و هشدار به شهروندان در خصوص رعایت نکات بهداشتی و ایمنی بنر در سطح شهر و محلات بنر نصب می شود، اظهار داشت: به طور حتم به منظور اطلاع رسانی بهتر خبر آغاز این طرح توسط رسانه ها و رادیو شهری اعلام می شود.

🔸️وی با بیان اینکه جهت از بین بردن جوندگان موذی که باعث بروز مشکلات بهداشتی برای شهروندان می شوند از يك سم ويژه و روش زنده گیری استفاده می شود، افزود: انتظار می رود شهروندان  بمنظور همکاری با ما در این طرح از ریختن پسماند مواد غذایی در آب رو ها، جوی ها و فاضلاب ها بمدت یک ماه خودداری کرده و به فرزندان خود آموزش دهند که از تماس با لاشه های مردار حیوانات خصوصاً جوندگان خودداری نمایند.


 🔸️وی گفت: سمومی که در این طرح بکار می روند مورد تایید ارگانهای ذیربط قرار گرفته و با توجه به ترکیبات و دوز بکار رفته در آنها فقط موجب اتلاف جوندگان موذی و خشك شدن لاشه مردار خواهد شد و ضرری برای سایر حیوانات و محیط زیست ندارد و صرفاً در محل هایی مانند زیر پل ها و داخل فاضلاب ها بکار می روند که فقط جوندگان به آن دسترسی دارند .

🔸️وی بیان داشت: پس از اجرای این طرح در هر محله بصورت روزانه و بعضاً چند نوبت لاشه های جانوران موذی که توسط سموم بکار رفته تلف شده اند، جمع آوری و در محلی که بمنظور دفن آنها در نظر گرفته شده، با رعایت نکات بهداشتی و پاشیدن آهک، با نظارت کارشناس بهداشت امحا و دفن می گردند.

🔸️ دوائي فر خاطر نشان كرد: به منظور جلوگيري از تكثير مجدد اين جانوران پس از سم پاشی و جمع آوری لاشه ها، سوراخ ها و منافذي كه مي تواند محل زندگي اين جانوران باشد پر مي شوند.

🔻لازم به ذکر است، شهروندان بعد از پایان این طرح نیز می‌توانند تا پایان آذرماه سال جاری در صورت مشاهده جوندگان موذی در منطقه سکونت خود از طریق سامانه ۱۳۷ به شهرداری دزفول اطلاع دهند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0