• ساعت : ۰۰:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ 
  • تعداد بازدید : 958
اجرای طرح جامع مطالعات حمل و نقل و ترافیك در دزفول
شهردار دزفول از اجرای طرح جامع مطالعات حمل و نقل و ترافیک در این شهر خبر داد و خواستار مشارکت اقشار مختلف مردم برای بهبود وضعیت ترافیک شهری شد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری دزفول، سید محمد حسن عیسی زاده روز دوشنبه در گفت وگوی رادیویی افزود: حمل و نقل و ترافیک یکی از مسایل مهم  سطح شهر، زندگی شهروندی و فعالیت های جامعه است .

 

 وی با بیان اینکه امروزه حوزه حمل و نقل و ترافیک بر همه شئون  و فعالیت های بشری تاثیرگذار است، ادامه داد: زندگی روزمره، کار، تحصیل، تجارت، تولید صنعتی،  کشاورزی، امنیت، ایمنی و کلیه فعالیت های اجتماعی متاثر از حمل و نقل و رفت و آمد است از طرفی با توسعه شهرها، رشد جمعیت و افزایش خودروها نیز  مواجه هستیم که همه این موارد سفرهای درون شهری و برون شهری را افزایش و موجب ترافیک، راه بندان و در برخی موارد تصادف و تحمیل صدمات جانی و مالی به شهروندان می شوند.

 

 شهردار دزفول بیان کرد: طبق برنامه شورای شهر دزفول مقوله ترافیک باید بررسی، مطالعه و مشکلات به صورت استاندارد شناسایی شوند و با استفاده از نظر کارشناسان برنامه عملیاتی و اجرایی برای رفع مشکلات ترافیک و ساماندهی حمل و نقل تدوین کرد.

 

 وی افزود: برای مطالعات و بررسی وضعیت ترافیک دزفول قراردادی با مرکز تحقیقات مهندسی دانشگاه تربیت مدرس تهران که در سطح کشور در ارایه خدمات مشاوره ای ترافیک پیشرو است، بستیم که این مرکز برنامه میدانی خود برای آماربرداری را آغاز کرد.

 

 عیسی زاده آحاد مردم را در حمل و نقل و ترافیک دخیل دانست و گفت: در قدم اول برای شناسایی و انجام مطالعه نیازمند مشارکت همه مردم هستیم.

 

 وی افزود: افزون بر ۸۰ هزار دانش آموز در دزفول داریم که این تعداد برای رفتن به مدرسه و بازگشت ترافیک ایجاد می‌کنند ضمن اینکه والدین آنها نیز برای حضور در محل کار و انجام فعالیت های روزمره ترافیک ایجاد می‌کنند و در واقع جمعیتی حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر در هر مقطع در ترافیک می ماند.

 

 شهردار دزفول اظهارداشت: آخر هفته نیز با  حضور گردشگران ترافیک در مراکز تجاری، ساحلی و آرامستان مواجه هستیم به طوری که روزانه سفرهای درون شهری چندصدهزارنفری در دزفول انجام می شود؛ اجرای طرح با راه حل های کارشناسی و اصلاح هندسی نقاط ترافیکی همراه است و در نهایت موجب امنیت شهروندان می‌شود.

 

 وی با بیان اینکه باید مبدا و مقصد سفرهای درون شهری شناسایی شوند، افزود: شهر دزفول در حال توسعه است از این رو از هم اکنون باید برای سال‌های آینده برنامه ریزی داشته باشیم.

 

 عیسی زاده گفت: براساس قرارداد مشاوره ای، طرح جامع مطالعات حمل و نقل و ترافیک دزفول در حال انجام است و  این هفته مقدمات آن فراهم می شود.

 

 وی با بیان اینکه این هفته برنامه عملیاتی آماربرداری و ترددشماری خودروهای سطح شهر برای ۳۰ نقطه ترافیکی و معابر آغاز شده است، افزود: برای موضوع شناسایی مبدا و مقصد سفر فرمی از طرف مشاور آماده شده که برای سهولت کار یک قسمت آن به صورت آنلاین انجام می شود و پرسشنامه ای آماده شده که با همکاری آموزش و پرورش در سطح وسیع بین شهروندان توزیع شده است.

 

 شهردار دزفول گفت: این پرسشنامه با توجه به گستره دانش آموزان طی ۲ هفته پایانی آبانماه توسط دانش آموزان و خانواده هایشان تکمیل می شود.

 

 وی افزود: از همه مردم، اقشار و اصناف نیز درخواست می شود در تکمیل این پرسشنامه  مشارکت داشتنه باشند تا دقت کار بالاتر رود و نتایج بهتری داشته باشیم و بتوان پیشنهادات و راهکارهای بهتری برای اصلاح وضعیت ترافیک ارائه کرد.

 

عیسی زاده خواستار مراجعه شهروندان برای مشارکت در تکمیل این پرسشنامه به لینک yun.ir/dez شد و اظهارداشت: بیش از یکهزار و ۲۰۰ خودروی تاکسی به همراه  خودروهای تاکسی اینترنتی در سطح شهر تردد می‌کنند که اگر بتوانند بهترین مسیر را برای مقصد انتخاب کنند سهم زیادی  در کاهش ترافیک و مصرف سوخت خواهند داشت.

 

امتیاز :  ۳.۲۹ |  مجموع :  ۷

برچسب ها

    6.1.7.0
    V6.1.7.0